Niszczenie

Niszczenie dokumentów

Każda firma i instytucja w trakcie swojej działalności tworzy bardzo duże ilości dokumentów. Akta te powstają często w kilku egzemplarzach, co powoduje, iż z biegiem czasu ogromne ilości papieru pojawiające się w biurze, stają się niezwykle problematyczne. O wiele większym problemem jest zagrożenie bezpieczeństwa informacji. Akta, bądź ich kopie, przechowywane w niezabezpieczonych miejscach lub wyrzucane jako standardowe, niezniszczone odpadki, mogą trafić w niepowołane ręce i stanowić naruszenie tajemnicy handlowej. Stwarza to również zagrożenie dla wizerunku firmy oraz naraża na szwank jej konkurencyjność. Firma ELPOL pomoże Państwu rozwiązać te problemy świadcząc dla Państwa profesjonalne niszczenie dokumentów.

Ponad siedemnastoletnie doświadczenie w naszej branży, umożliwia nam dopasowanie procedury i sposobu do Państwa potrzeb, gwarantując jednocześnie pełne bezpieczeństwo. Prowadzona przez nas usługa, pozwala na wieczyste utajnianie informacji zawartych w nich, nawet do piątej klasy tajności (zgodnie z normą DIN32757).

Oferowane przez nas rozwiązanie jest tańsze, niżeli niszczenie dokumentów we własnym zakresie. Mogłoby się wydawać, że niszczenie dokumentów we własnym własnym zakresie jest bezpieczniejsze oraz tańsze, jednak jest to złudzeniem. Niszczenie akt, nawet w dobrych i nowoczesnych niszczarkach biurowych, jest żmudnym oraz długotrwałym procesem. Wymaga to dużego zaangażowania pracowników, którzy z kolei tracą przez to dużo czasu na bezproduktywną obsługę niszczarki. Niszczenie dokumentów w biurze zanieczyszcza otoczenie oraz powietrze. Niszczone w zwykłych, biurowych niszczarkach dokumenty, nie gwarantują Państwu również tajności informacji, a zużycie niszczarek znacząco skracają ich żywotność. Co więcej, dokumenty pocięte w warunkach biurowych, są niezwykle kosztowne w wywózce, albowiem zajmują one mnóstwo miejsca w pojemnikach oraz workach (więcej niż papieru, jest w nich powietrza). Różne pozostałe formy niszczenia dokumentów (np. ich palenie) są zakazane przez przepisy prawne. Korzystanie z naszych usług pozwoli Państwu zaoszczędzić czas oraz pieniądze, a ponadto w istotnym stopniu zwiększy bezpieczeństwo informacyjne w biurze.


Korzyści płynące z niszczenia dokumentów:
  • Oszczędność kosztów – niszczenie dokumentów w naszym przedsiębiorstwie pozwala na duże oszczędności w wywozie odpadów. U nas płacą Państwo za wagę papieru, a nie jego objętość.
  • Oszczędność czasu własnych pracowników – wystarczy tylko wskazać, które dokumentu są przeznaczone do zniszczenia, a ich odbiorem, transportem oraz niszczeniem zajmą się nasi pracownicy.
  • Bezpieczeństwo informacji – przeprowadzany proces niszczenia dokumentów został tak przez nas zaprojektowany, aby żadna niepowołana osoba nie miała możliwości dostępu do informacji zawartych w dokumentach.
  • Dbałość o ekologię – niszczenie dokumentów wykonywane jest z pełną dbałością o środowisko naturalne, a niszczone dokumenty są w 100% poddawane przez nas recyclingowi i wykorzystane są do ponownej produkcji papieru.

Oferujemy Państwu różne sposoby niszczenia dokumentów:
  • Niszczenie dokumentów z odbiorem z siedziby klienta – dokumenty wskazane przez klienta odbieramy z Państwa siedziby.
  • Niszczenie dokumentów w siedzibie klienta – pojawiamy się u Państwa z maszyną do niszczenia dokumentów i jej obsługą, a akta niszczone są w wyznaczonym przez Państwo miejscu.
  • Pojemnikowe niszczenie dokumentów – Bardzo wygodne oraz nowoczesne rozwiązania dla biur. W Państwa biurze rozmieszczone zostają szafki na dokumenty, które przeznaczone są do zniszczenia. Opróżniane są one przez nas w zależności od Państwa zapotrzebowania.

Niszczenie dokumentów z odbiorem w Gdańsku:

Każda cena jest ustalana indywidualnie.

Kompleksowe usługi archiwalne

Każda cena jest ustalana indywidualnie z klientem